Committee

page content

Autumn Haagsma Autumn Haagsma Technical Program Chair Battelle Memorial Institute
David Edward Riestenberg David Riestenberg Technical Program Chair ARI
Scott W. Singleton Scott Singleton Technical Program Chair Independence Resources Management
Ali C. Tura, PhD Ali Tura Organizing Committee Colorado School of Mines
Jean-Paul Van Gestel, PhD Jean-Paul Van Gestel Organizing Committee BP
William V. Maloney William Maloney Organizing Committee Trident Energy
Matthew Rine Matthew Rine Organizing Committee Consumers Energy
Paul  Anderson Paul Anderson Organizing Committee Oxy
Eleine M. Vence Eleine Vence Organizing Committee ConocoPhillips
Rachelle Ann Kernen Rachelle Kernen Organizing Committee University of Adelaide Australian School of Petroleum and Energy Resources
Elshalom Chioma Omokpariole Elshalom Omokpariole Organizing Committee Nnamdi Azikiwe University
Kathryn Lydia Tamulonis Kathryn Tamulonis Organizing Committee Allegheny College
Caroline Wachtman Caroline Wachtman Organizing Committee Zarvona Energy
Julie M. Bloxson Julie Bloxson Organizing Committee Stephen F Austin State University
Ganeswara R. Dasari Ganeswara Dasari Organizing Committee ExxonMobil Upstream Research Co.
Izaak Ruiz Izaak Ruiz Organizing Committee Repsol Green Ventures
Sylvain Thibeau Sylvain Thibeau Organizing Committee TotalEnergies
Manoj Valluri Manoj Valluri Organizing Committee ARI
Seyyed Hosseini Seyyed Hosseini Organizing Committee University of Texas BEG
Kate Ryan Kate Ryan Organizing Committee Denbury
Nihal Mounir Darraj Nihal Mounir Darraj Organizing Committee Imperial College
Rita Esuru Okoroafor Rita Esuru Okoroafor Organizing Committee Stanford
Kristoffer Walker Kristoffer Walker Organizing Committee Chevron
Erkan Ay Erkan Ay Organizing Committee Shell
Gregor Tobias Baechle Gregor Baechle Organizing Committee Consultant
Michel Verliac Michel Verliac Organizing Committee TotalEnergies
Sara Minisini Sara Minisini Organizing Committee Shell
Shuvajit  Bhattacharya Shuvajit Bhattacharya Organizing Committee University of Texas BEG
Camelia Cristina Knapp Camelia Knapp Organizing Committee Oklahoma State University
Matthias Georg Imhof, Phd Matthias Imhof Organizing Committee ExxonMobil Technology and Engineering Company
Ali C. Tura, PhD Ali Tura Theme Chair
Autumn Haagsma Autumn Haagsma Theme Chair Battelle Memorial Institute
William V. Maloney William Maloney Theme Chair Trident Energy
Camelia Cristina Knapp Camelia Knapp Theme Chair Oklahoma State University
Caroline Wachtman Caroline Wachtman Theme Chair Zarvona Energy
David Edward Riestenberg David Riestenberg Theme Chair ARI
Eleine M. Vence Eleine Vence Theme Chair ConocoPhillips
Erkan Ay Erkan Ay Theme Chair
Ganeswara R. Dasari Ganeswara Dasari Theme Chair ExxonMobil Upstream Research Co.
Gregor Tobias Baechle Gregor Baechle Theme Chair Consultant
Izaak Ruiz Izaak Ruiz Theme Chair
Jean-Paul Van Gestel, PhD Jean-Paul Van Gestel Theme Chair BP
Kate Ryan Kate Ryan Theme Chair Denbury
Kristoffer Walker Kristoffer Walker Theme Chair Chevron ETC
Paul  Anderson Paul Anderson Theme Chair Oxy
Rita Esuru Okoroafor Rita Esuru Okoroafor Theme Chair Stanford
Sara Minisini Sara Minisini Theme Chair Shell
Seyyed Hosseini Seyyed Hosseini Theme Chair University of Texas BEG
Shuvajit  Bhattacharya Shuvajit Bhattacharya Theme Chair Bureau
Sylvain Thibeau Sylvain Thibeau Theme Chair TotalEnergies

footer